دغدغه های اجتماعی آپادانا

سرسبزی نشانه زندگیست و یکی از اجزای زیبای سر سبزی درخت است، فلز یاد آور سختی و پایداری است و هر دوی اینها در تولیدات کاربردی و تزئینی بسیار استفاده می شود و چه بخواهیم و چه نخواهیم برای رفع نیازهای زندگیمان مجبور به جدا کردن این بخش از طبیعت از محیط زیست هستیم. و برای رفع نیاز با دست خود به طبیعت سرزمینمان صدمه وارد می کنیم. محصولات آپادانا از همین اجزا تشکیل شده اند به همین منظور آپادانا همیشه به فکر یافتن راهی برای حمایت و حفظ محیط زیست سرزمین عزیزمان ایران بوده است.

آپادانا در کنار پرداختن به تولید محصولات زیبا و ارزنده دغدغه هایی در راستای حفظ پایداری منابع تولید در طبیعت داشته و با آرزوی شادی کودکان این سرزمین تلاش کرده است.
با این دیدگاه تصمیم گرفتیم قسمتی از توانمون را صرف پرداختن به یکی از دغدغه های اجتماعی سرزمینمون کنیم و در راستای رسیدگی به طبیعت و محیط زیست فعالیتی را مشخص کنیم یا با توجه به نوع فعالیت آپادانا در زمینه توانمند سازی بانوان قدم برداریم از طرفی آپادانا نمی خواست نسبت به مسائل معیشتی افراد کم برخوردار جامعه بی توجه باشد، حالا آپادانا برای پرداختن به این دغدغه هایش با چند چالش روبرو بوده است. 

1- طراحی و ایجاد واحدی در ساختار سازمانی خود که به این دغدغه ها بپردازد 2- تخصیص درصدی از درآمد به پرداختن به این دغدغه ها، ولی بنظر میرسید امکان پذیر نباشه چرا که برای پرداختن به هریک از دغدغه ها چندین انجیو فعالیت می کنند و همچنان این مسائل باقیست آپادانا تصمیم گرفت در هریک از دسته بندی با انجیو یی همکاری کند ولی تاثیرش بر برطرف شدن این دغدغه ها برای آپادانا راضی کننده نبود در نهایت آپادانا تصمیم گرفت بجای صرف هزینه برای جذب نیرو برای فعالیت در این زمینه ها یا انتخاب یک انجیو برای حمایت از افرادی حمایت کند که در چهار زمینه (مبارزه با فقر و گرسنگی ، توانمند سازی بانوان، محیط زیست و طبیعت، حیوانات) فعالیت می کنند و درصدی تخفیف برای این افراد در نظر گرفت و برای اجرای این طرح با توجه به شرایط آپادانا و اقتصاد حاکم برجامعه تصمیم گرفت از استارت آپی که در این زمینه فعالیت می کند استفاده کند. در این پلتفرم انجیوها می توانند حضور داشته باشند و کاربران با همراهی و حمایت از این خیریه ها اعتبار تخفیف بدست بیاورند و از برند های که دغدغه های اجتماعی دارند با تخفیف ویژه خرید کنند.
اینطوری هم نیازهای انجیو ها برآورده شده هم افراد فعال و همراه جامعه مورد حمایت آپادانا قرار گرفته اند و از همه مهم تر بین آپادانا و انجیو ها و افراد فعال جامعه یک همراهی و همدلی زیبا شکل گرفته اینطوری شاید افراد بیشتری برای همراهی با جامعه امکان مشارکت را پیدا کنند.
در نهایت آپادانا برای ارج نهادن به افراد نیک اندیش و نیک کردار و پاس داشت خدمت به جامعه و زمین، تخفیف هایی را از طریق پلتفرم سال مج به افرادی که فعالیت اجتمایی انجام می دهند، ارائه می نماید و سعی دارد حمایت خود را از افرادی که دغدغه های اجتماعی دارند و به آن دغدغه ها می پردازند نشان دهد، و در پرداختن به دغدغه های اجتماعی با جامعه همراه بشود. باشد تا برای سرزمینمان شگون آور باشیم و سرزمینی سرشار از زیبایی و مهر داشته باشیم.

Open chat
آنلاین هستیم هر سوالی دارید بپرسید؟
سلام
آنلاین هستیم میتونیم کمکتون کنیم؟